+JAK JÍT - CESTA KLIDU 9.10.2006

JAK JÍT - CESTA KLIDU

 

ÚVOD

Procházel jsem Supermarketem a bylo to opravdu super. Hluk postupně prostupoval moje nitro a odpojoval mě od vnitřního světa, který dokáže rozlišovat, kontrolovat a nacházet orientaci. Cítil jsem se jako loďka bez kormidla a plachty. Voda cloumala chatrným plavidlem z jedné strany na druhou. Otřepal jsem se z podivného deliria dovedně připraveného jako past, protřel oči a vrátil se nazpět. Zvolnil jsem tempo, zklidnil dech a pozoroval to hemžení davů.


Náhle mi dobliklo, že celá naše supermoderní civilizace stvořila tento hluk prostupujíc naše nitro odpojujíc nás od citu a intuice. Jako loutky pak přijmeme bez rozlišování vše co je nám předloženo. Spoustu náhražek, které tento svět vytváří a vydává je za skutečné. Ano společnost prosperuje díky spotřebnosti. ALE ?!
Chceme být opravdu loutky? Zhltat jídlo bez toho aniž by jsme si pamatovali jak chutnalo nebo co jsme vlastně snědli. Číst knihu a nepamatovat si jediný odstavec. Kolik vzpomínek máme na toto léto. Jak krásný je vlastně tento podzim?. Víme to? Ne, protože na to není čas. A stačí tak málo. Zpomalit kroky a rozhlédnout se. Jedeme-li v rychlíku,těžko můžeme sledovat krásnou krajinu a zachytit detaily.

Nejen že neumíme zpomalit a pomalu si již neuvědomujeme tuto potřebu nutnou k přežití a radostnému prožívání přítomnosti, ale neumíme si také dopřát tyto vjemy.Dovolit si je, což souvisí s neuměním přijímat. Je lehčí naučit se dávat než umět přijímat.

Přijímání je o uvědomění si podstatností a potřeb souvisejících s naším životem. O pochopení své pravé hodnoty a začlenění podstatného do svého života ve správné míře a intenzitě. Kolikrát se denně usmějem, kolik času strávíme v přírodě, vychutnáme alespoň jedno jídlo denně nebo se radujeme jen tak bez mimořádné příležitosti, přirozeně? Jedině vědomým přístupem lze rozrušovat stereotyp všedních dnů.

Kdosi řekl:“nejbohatší člověk je ten, jehož radosti stojí nejméně“.

Učme se tak nacházet cestu klidu a denně si najděme alespoň několik okamžiků pro opravdové spojení se svým nitrem. Kdosi řekl:“Znát cestu a jít po cestě není totéž“. Nelžeme si, protože i při cvičení nebo meditaci lze myslet na hlouposti. Skutečné zastavení se je uvnitřněním se přinášejícím hloubku, radost a harmonii navíc plynoucí do dalších okamžiků žití. Rozhodněme se v srdci pro změnu a několikrát prodýchejme tuto myšlenku a postupně okolnosti začnou tvořit velké dílo. Nechť denně si můžeme uvědomit potřebnost změny a zpomalit kroky a tempo.

9.10.2006 Brno

 

Zápisky maséra č.41 - AGENT OO7 - TAM KDE MNOZÍ KONČÍ - JÁ TEPRVE ZAČÍNÁM

 

...SEZÓNA - Přichází jaro a opět vnímám zvýšený nárůst komplikovaných problémů těla, mysli a taktéž obou dohromady. Ano říká se, že vše je v hlavě.  Velkým vlivem se projevuje vše ničící stres, který působí  psychosomaticky

...ČASTÁ OTÁZKA - jaké rehabilitační masáže  mohou očekávat, vždy zdůrazňuji hodinářskou práci...sval po svalu - propojení s postupy CNT masáže.masaze/

...jako agent 007 hledám lokálně epicentrum problému a tam začínám "chirurgii bez skalpelu" = čím více citu a intuice = tím větší úspěch.

1/ ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY : .... napíchnutý sval při odběru krve způsoboval bolestivé stavy - je zapotřebí velkého citu...pro uvolnění takového druhu blokády.

2/ SEDACÍ NERV : ..... pooperační návštěva lázní z neidentifikovaným skřípnutým sedacím nervem, lékařem indikovaný jako banální bolest zad, přetrvala bohužel nejen, na tím pokaženém pobytu, ale pár dalších měsíců.

3/ LÉKY ..... někteří klienti dokonce po pár masážích snížili počet léků, někteří zcela vyřadili.

4/ MNOZÍ KLIENTI .....  se zase mohou opět svobodně pohybovat, další se vrátili ke cvičení, případně ukončili mnoha týdenní neschopenku.  

...A JSOU Z TOHO VENKU - ZPÁTKY VE HŘE...

 

...Za 30let praxe nepřestávám být překvapen jakým mnohdy kuriózním způsobem přistupuje,!!    ke svým pacientům naše zdravotnictví, které si pravidelně platíme.

... Často je zcela opomíjeno spojení mezi vnitřními orgány, reflexními zónami a obratli, což způsobuje mnoho problémů a poukazuje na vzájemné propojení mezi. Tato znalost vzájemnosti umožňuje pochopit mapu zad a oblasti břicha pro odstranění existující lokálních blokád.

... Bohužel doba postcovidová sebou přináší velmi výrazné psychické zátěže, jako by nestačily ty, co tu byly doposud.  

... Úzkosti nejistoty fóbie stresy strachy jsou toho následkem a působí psychosomatický projevující se jako nejrůznějším mnohdy rafinované A zvláštní blokády svalů kloubu energie a také mysli.

... Myslím si, že účelový tlak společností západního světa, postupně ztrácejícího svou identitu, se projevuje ztrátou Identity osobní. 

 

... Rozkladem tradičních rolí, jako je rodič, partner, babička, dědeček, se ztrácí a mizí zaběhané programy vytvářející základní pilíř Identity jistoty. Když přidáme ještě velkou pracovní zatíženost a tlak komerčního světa, často lidé přestávají být v kontaktu sami se svým nitrem a upadají do psychóz, úzkostí, depresí, ztráty Identity. Což sebou nese neblahé účinky celkového zdravotního stavu společnosti i každého jedince.

 

PODOBNÉ TEXTY - ARCHIV :
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-35-doba-jedova-aneb-prijdte-se-nechat-vypnout/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-29-ohen-neni-bez-dymu-ani-duse-bez-splinu/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-21-jak-zit-a-prezit-davani-a-prijimani-nadech-a-vydech-zakon-zachovani-energie/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-19-akutni-i-chronicke-stavy-ano-umim/
https://www.roman-srnec.cz/news/harmonizacni-masaz-2v1-v-alfe-protistresova/
https://www.roman-srnec.cz/news/pscht-masaz-psychorelaxacni/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-terapeuta-c-5-kazdy-z-nas-potrebuje-den-jedna-cisteni-mysli/