Zápisky maséra - č.47 **PSYCHOTERAPIE, NEMUSÍ BÝT PSYCHO

Zápisky maséra - č.47 **PSYCHOTERAPIE, NEMUSÍ BÝT PSYCHO**

 

- Jak mají být lidé v psychické pohodě, když si psychologové místo terapií jen povídají za 800-1200 Kč na hodinu? V podstatě tak udržují lidi ve stavu stálé závislosti a naděje, že snad jednou přijde zázrak a všechny neduhy najednou zmizí.

- Povídání bez psychoterapie lze absolvovat i na kafíčku s kamarádkou nebo při pivech s kámoši.

- Problémy jsou vždy hluboko v podvědomí, a tam je také nutné pracovat, čistit a posilovat mysl. Následky traumat jsou hluboko v mysli zafixované, tvořící mentální spínač.

 

**KAZÍ SVĚT I**

 

- Nejen psychologové, ale i pseudo terapeuti regresních terapií odvádějí mnohdy velmi špatnou práci i přístup. Pár lidí jsem na své tehdy pětileté cestě regresními terapiemi po těchto regresních umělcích opravoval.

 

**PRINCIP**

 

- Chtít po lidech, aby zavřeli oči a ocitli se v nějakém časovém úseku domnělého traumatu bez terapeutem navozeného hlubšího přípravného stavu mysli je idiocie. Tomuto říkat regrese.

- Mysl dotyčného musí být uvedena do tak silného stavu klidu, pohody a jistoty, že se tím stane komunikačním nástrojem se svým majitelem. To znamená, že dotyčný pacient získává odpovědi ze své mysli na otázky o traumatu nalezeném na časové ose v minulosti, někdo formou obrazovou, jiný zvukovou, jiný pocitovou. Vedoucí k objasnění traumatických zkušeností, jejich popisu, pojmenování, způsobu řešení a následnému vyřešení.

 

**PRO KOHO?**

 

- Svým způsobem, to musí být částečně připravený člověk, který dokáže udržet mysl dostatečně v klidu v průběhu navozeného stavu mysli při terapii. Lidé věnující se duchovním naukám, zdravotním cvičením, jako třeba jóga, nebo ti, co praktikují meditaci.

- Člověk s roztěkanou nesoustředěnou myslí by měl raději vyhledat metodu kineziologie.

 

**SPÍNAČ**

 

- Takto lze dosáhnout hlubšího pochopení a vyčištění problému, který způsobil vznik mentálního spínače. Spínač v mysli způsobuje různé stavy těla, mysli nebo obojí současně, jako reakce na situaci, která byla kdysi spouštěčem a následným uložením traumatu. Pokud je tento spínač stále aktivní, stavy se opakují stále dokola.

- Takto jsem před lety dělával regresní terapie já. V délce pěti let, kolem 100 regresí ročně.

 

**ČISTÁ MYSL ZA 10 MINUT**

 

- V současnosti, v době a situaci, která si to žádá, při psychorelaxační masáži dokážu dotyčnou osobu zklidnit jednoduchou meditací. Po té efektivní metodou, ve spojení s řízeným dýcháním a psychorelaxací, pročištěním aktuálních krátkodobých zátěží mysli během 10 minut.

- Dalším krokem případně při dalším setkání, pokud situace a dotyčná osoba dovolí, rozhodne se následuje sebepřijetí, objevení a pochopení vnitřního dítěte, a stále existují další možnosti, jak postupovat. Je nezbytné pracovat s podvědomím a postupně odstraňovat blokády v míře, v jaké mysl dovolí, a s intenzitou, na jakou je dotyčná osoba připravena.

 

Zápisky maséra č.41 - AGENT OO7 - TAM KDE MNOZÍ KONČÍ - JÁ TEPRVE ZAČÍNÁM

 

...SEZÓNA - Přichází jaro a opět vnímám zvýšený nárůst komplikovaných problémů těla, mysli a taktéž obou dohromady. Ano říká se, že vše je v hlavě.  Velkým vlivem se projevuje vše ničící stres, který působí  psychosomaticky

...ČASTÁ OTÁZKA - jaké rehabilitační masáže  mohou očekávat, vždy zdůrazňuji hodinářskou práci...sval po svalu - propojení s postupy CNT masáže.masaze/

...jako agent 007 hledám lokálně epicentrum problému a tam začínám "chirurgii bez skalpelu" = čím více citu a intuice = tím větší úspěch.

1/ ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY : .... napíchnutý sval při odběru krve způsoboval bolestivé stavy - je zapotřebí velkého citu...pro uvolnění takového druhu blokády.

2/ SEDACÍ NERV : ..... pooperační návštěva lázní z neidentifikovaným skřípnutým sedacím nervem, lékařem indikovaný jako banální bolest zad, přetrvala bohužel nejen, na tím pokaženém pobytu, ale pár dalších měsíců.

3/ LÉKY ..... někteří klienti dokonce po pár masážích snížili počet léků, někteří zcela vyřadili.

4/ MNOZÍ KLIENTI .....  se zase mohou opět svobodně pohybovat, další se vrátili ke cvičení, případně ukončili mnoha týdenní neschopenku.  

...A JSOU Z TOHO VENKU - ZPÁTKY VE HŘE...

 

...Za 30let praxe nepřestávám být překvapen jakým mnohdy kuriózním způsobem přistupuje,!!    ke svým pacientům naše zdravotnictví, které si pravidelně platíme.

... Často je zcela opomíjeno spojení mezi vnitřními orgány, reflexními zónami a obratli, což způsobuje mnoho problémů a poukazuje na vzájemné propojení mezi. Tato znalost vzájemnosti umožňuje pochopit mapu zad a oblasti břicha pro odstranění existující lokálních blokád.

... Bohužel doba postcovidová sebou přináší velmi výrazné psychické zátěže, jako by nestačily ty, co tu byly doposud.  

... Úzkosti nejistoty fóbie stresy strachy jsou toho následkem a působí psychosomatický projevující se jako nejrůznějším mnohdy rafinované A zvláštní blokády svalů kloubu energie a také mysli.

... Myslím si, že účelový tlak společností západního světa, postupně ztrácejícího svou identitu, se projevuje ztrátou Identity osobní. 

 

... Rozkladem tradičních rolí, jako je rodič, partner, babička, dědeček, se ztrácí a mizí zaběhané programy vytvářející základní pilíř Identity jistoty. Když přidáme ještě velkou pracovní zatíženost a tlak komerčního světa, často lidé přestávají být v kontaktu sami se svým nitrem a upadají do psychóz, úzkostí, depresí, ztráty Identity. Což sebou nese neblahé účinky celkového zdravotního stavu společnosti i každého jedince.

 

PODOBNÉ TEXTY - ARCHIV :
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-35-doba-jedova-aneb-prijdte-se-nechat-vypnout/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-29-ohen-neni-bez-dymu-ani-duse-bez-splinu/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-21-jak-zit-a-prezit-davani-a-prijimani-nadech-a-vydech-zakon-zachovani-energie/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-19-akutni-i-chronicke-stavy-ano-umim/
https://www.roman-srnec.cz/news/harmonizacni-masaz-2v1-v-alfe-protistresova/
https://www.roman-srnec.cz/news/pscht-masaz-psychorelaxacni/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-terapeuta-c-5-kazdy-z-nas-potrebuje-den-jedna-cisteni-mysli/