ZÁPISKY MASÉRA 14 - KRKAVCI

...Kolik dnes máte těch KRKAVCŮ zažertovala zákaznice. Dnes opravuji jen tři krky odpověděl jsem. Ano, právě podzimní chladné počasí po prázdninách, ke mě přivádí mnoho klientů se ztuhlou krční páteří. Chlad si vybírá svou daň. A ztuhlostí zad a krční páteře bude přibívat.
...Je dobré v první řadě nepodceňovat chladné počasí včetně v noci při spaní otevřeného okna. Pokud začne něco přituhovat....
CO S TÍM ? - RADY
....je dobré nahřívat soluxem - infralampou (cena kolem 500,-) případně do vany rozpustit acylpyrin při váze kolem 80kg dvě tablety do teplé vody a koupel na minimálně 45minut. Samozřejmě pomůže protahovací cvičení, Jóga, strečing, sauna nebo masáž.
...Říká se na východě:" Znič zlo dokud nevznilo" - prostě prevence. Nepodceňovat a zanedbávat své zdraví. Až to začne bolet, je už pozdě. Někdy je to záležitost jedné masáže, mnohdy dvou a víc, záleží jak moc zanedbané tělo máte. Při necvičení a zkrácených svalech tělo reaguje rychleji a zatuhne víc. Jsou - li svaly v kondici, mají větší míru odolnosti a i při masáži se uvolňují rychlej. Samozřejmě při pravidelných masážích v rozmezí 1x za 2-4 týdny, lze případnou nerovnováhu zpravit mnohem snáz.
ŘEŠENÍ 
... pravidelné cvičení, masáže, nebo obojí. Nahřívání soluxem, sauna. Mazání mastmi či gely nejlépe s Kostivalem. Nepodceňovat chlad a průvan dokonce i teplý průvan.