Teorie 3 prutů: Svalová odpověď na komplexní zátěž

**Teorie 3 prutů: Svalová odpověď na komplexní zátěž**


V oblasti fyzického cvičení a sportu se objevují různé teorie o fungování lidského těla a svalů. Jednou z inovativních koncepcí je teorie 3 prutů, která zkoumá, jak svaly reagují na různé formy zátěže. Tato teorie zdůrazňuje vytvoření vícesvalových skupin, které spolupracují při čelení nejen fyzickému napětí, ale i psychickému, a to v kombinaci.


**1. Fyzické napětí:**


Teorie 3 prutů předpokládá, že svaly pracují jako koordinovaný systém tvořící tři hlavní "pruty". Tyto pruty představují různé aspekty fyzické zátěže - sílu, vytrvalost a pružnost. Svaly se aktivují současně, aby vytvořily synergii pro efektivní reakci na daný fyzický podnět.


**2. Psychické napětí:**


Důležitým prvkem této teorie je také zaměření na psychické napětí. Svaly nejsou izolovaným systémem, a proto jsou schopny reagovat nejen na fyzickou, ale i psychickou zátěž. Emocionální a psychologický stav jedince může ovlivnit aktivaci svalů a jejich koordinaci, což je klíčovým prvkem komplexní odpovědi na různorodé výzvy.


**3. Součinnost svalů:**


Teorie 3 prutů zdůrazňuje potřebu součinnosti svalů při zátěži. Jednotlivé svalové skupiny nepracují izolovaně, ale spolupracují, aby maximalizovaly výkon a minimalizovaly riziko úrazu. Tato synergická spolupráce je klíčem k efektivnímu zvládání různých nároků na tělo.


**Závěr:**


Teorie 3 prutů poskytuje zajímavý pohled na svalovou odpověď na komplexní zátěž. Tato koncepce není omezena pouze na fyzický rozměr, ale integruje i psychologický aspekt, což je klíčové pro celkovou výkonnost a pohodu jedince. Výzkum v této oblasti může přinést nové poznatky do tréninku, rehabilitace a celkového zdraví.

 

Zápisky maséra č.41 - AGENT OO7 - TAM KDE MNOZÍ KONČÍ - JÁ TEPRVE ZAČÍNÁM

 

...SEZÓNA - Přichází jaro a opět vnímám zvýšený nárůst komplikovaných problémů těla, mysli a taktéž obou dohromady. Ano říká se, že vše je v hlavě.  Velkým vlivem se projevuje vše ničící stres, který působí  psychosomaticky

...ČASTÁ OTÁZKA - jaké rehabilitační masáže  mohou očekávat, vždy zdůrazňuji hodinářskou práci...sval po svalu - propojení s postupy CNT masáže.masaze/

...jako agent 007 hledám lokálně epicentrum problému a tam začínám "chirurgii bez skalpelu" = čím více citu a intuice = tím větší úspěch.

1/ ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY : .... napíchnutý sval při odběru krve způsoboval bolestivé stavy - je zapotřebí velkého citu...pro uvolnění takového druhu blokády.

2/ SEDACÍ NERV : ..... pooperační návštěva lázní z neidentifikovaným skřípnutým sedacím nervem, lékařem indikovaný jako banální bolest zad, přetrvala bohužel nejen, na tím pokaženém pobytu, ale pár dalších měsíců.

3/ LÉKY ..... někteří klienti dokonce po pár masážích snížili počet léků, někteří zcela vyřadili.

4/ MNOZÍ KLIENTI .....  se zase mohou opět svobodně pohybovat, další se vrátili ke cvičení, případně ukončili mnoha týdenní neschopenku.  

...A JSOU Z TOHO VENKU - ZPÁTKY VE HŘE...

 

...Za 30let praxe nepřestávám být překvapen jakým mnohdy kuriózním způsobem přistupuje,!!    ke svým pacientům naše zdravotnictví, které si pravidelně platíme.

... Často je zcela opomíjeno spojení mezi vnitřními orgány, reflexními zónami a obratli, což způsobuje mnoho problémů a poukazuje na vzájemné propojení mezi. Tato znalost vzájemnosti umožňuje pochopit mapu zad a oblasti břicha pro odstranění existující lokálních blokád.

... Bohužel doba postcovidová sebou přináší velmi výrazné psychické zátěže, jako by nestačily ty, co tu byly doposud.  

... Úzkosti nejistoty fóbie stresy strachy jsou toho následkem a působí psychosomatický projevující se jako nejrůznějším mnohdy rafinované A zvláštní blokády svalů kloubu energie a také mysli.

... Myslím si, že účelový tlak společností západního světa, postupně ztrácejícího svou identitu, se projevuje ztrátou Identity osobní. 

 

... Rozkladem tradičních rolí, jako je rodič, partner, babička, dědeček, se ztrácí a mizí zaběhané programy vytvářející základní pilíř Identity jistoty. Když přidáme ještě velkou pracovní zatíženost a tlak komerčního světa, často lidé přestávají být v kontaktu sami se svým nitrem a upadají do psychóz, úzkostí, depresí, ztráty Identity. Což sebou nese neblahé účinky celkového zdravotního stavu společnosti i každého jedince.

 

PODOBNÉ TEXTY - ARCHIV :
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-35-doba-jedova-aneb-prijdte-se-nechat-vypnout/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-29-ohen-neni-bez-dymu-ani-duse-bez-splinu/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-21-jak-zit-a-prezit-davani-a-prijimani-nadech-a-vydech-zakon-zachovani-energie/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-19-akutni-i-chronicke-stavy-ano-umim/
https://www.roman-srnec.cz/news/harmonizacni-masaz-2v1-v-alfe-protistresova/
https://www.roman-srnec.cz/news/pscht-masaz-psychorelaxacni/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-terapeuta-c-5-kazdy-z-nas-potrebuje-den-jedna-cisteni-mysli/