JEN PÁR SLOV 11.6.2013

JEN PÁR SLOV.....

Ovšem pozor s tempem změn... Celoživotní studium duchovních nauk mi ukázalo, že je dobré zvolit správné tempo a pravidla, jak říkám:
POMALOST JE RYCHLOSTÍ při těchto změnách - NEUDĚLAJÍ SE ZÁVAŽNÉ CHYBY.

POZOR NA EGO...!!! Zničte jej okamžitě a zabije vás to. Ego je hnací motor a idetita(dočasná-hrubá)...a postupným kultivováním a přetvářením, jej lze rozpouštět a měnit OD EGOIZMU K PRAVÉMU NESOBECKÉMU VĚDOMÉMU JÁ. Mám s tím osobní zkušenost ze dvou velkých spirituelních krizí. Rozpustíte ego v pár dnech, nepřipraveni, pod tíhou krize a rázem NEVÍTE ČÍ JSTE. A to jsem už nějakou x-letou duchovní praxi měl. Doost mě to překvapilo,ale i naučilo a přineslo uvědomění (podstaty a závažnosti této transformační fáze, období,situace). No zřejmě nebudeme nikdy dost připraveni, ale o to více posílenými klidnými,vědomými pozorovateli s odpovídajícím nadhledem nad bouří ve sklenici vody, která se vždy zdá být jak uragán)).

STROM S KORUNOU V NEBI MÁ HLUBOKÉ KOŘENY....je krásné létat s hlavou v oblacích, prostoupeni duchovní změnou či exstází. Pokud zapomenete na kořeny, strom to neustojí a vyvrátí se. To sice člověka uzemní, ale je to už s vzniklým problémem navíc. Ideální stav myslet(realizovat) na kořeny a uzemění umožňuje mít hlavu v oblacích a "SOSAT BOŽSKÝ NEKTART" a neuletět jak papírový drak ...)))

Dnes je téměř hitem nést statut duchovního člověka, ale znám z příkladů lidí, kterým jsem ve své profesi pomáhal to ustát, i odvrácenou stranu mince. Nedodrželi, neznali, nepochopili základní pravidla....přečetli pár knih, zkusili pár kurzů a náhle...... superpozitivita za každou cenu, hlava v oblacích, pálení mostů, nadměrná vnímavost, až přecitlivělost - s nechopností vjemy zpracovat a ztrávit, pocity viny....atd.

V 80-tých letech jsme se POSTUPNĚ učili nadšeni každotýdenním Jógovým cvičením ( vybavení tehdy jedinou knihou) nejprve vnímat fyzické tělo a svaly - dech - mysl - energii. V 90-tých letech přišlo Reiki, Či-kung, Tai-či a s tím nadšení, ale i první "kouzelníci,šarlatáni". A dnes rázem zástupy jasnovidců, vykladačů, napojených na vše možné (bez pokory), vše se zaručenýma informacema SHORA - no měli by jste argument oponovat těmto vyvoleným? Jenže STROM POZNÁTE PO OVOCI a já dodávám....ZAHRÁDNÍKA PODLE JEHO ZAHRÁDKY.

Je velmi užitečné a žádoucí jít po duchovní cestě:

 
1, cestou změn, vědomím pravidel, zisků i nástrah.
2, s vědomím sebe-reflexe: co zaseji to sklidím, s vyčištěným vnitřním zrcadlem, s ochotou se do něj denně dívat.
3, s otevřeným srdcem, naplněným citem a čistou veselou myslí.


11.6.2013

 

Zápisky maséra č.41 - AGENT OO7 - TAM KDE MNOZÍ KONČÍ - JÁ TEPRVE ZAČÍNÁM

 

...SEZÓNA - Přichází jaro a opět vnímám zvýšený nárůst komplikovaných problémů těla, mysli a taktéž obou dohromady. Ano říká se, že vše je v hlavě.  Velkým vlivem se projevuje vše ničící stres, který působí  psychosomaticky

...ČASTÁ OTÁZKA - jaké rehabilitační masáže  mohou očekávat, vždy zdůrazňuji hodinářskou práci...sval po svalu - propojení s postupy CNT masáže.masaze/

...jako agent 007 hledám lokálně epicentrum problému a tam začínám "chirurgii bez skalpelu" = čím více citu a intuice = tím větší úspěch.

1/ ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY : .... napíchnutý sval při odběru krve způsoboval bolestivé stavy - je zapotřebí velkého citu...pro uvolnění takového druhu blokády.

2/ SEDACÍ NERV : ..... pooperační návštěva lázní z neidentifikovaným skřípnutým sedacím nervem, lékařem indikovaný jako banální bolest zad, přetrvala bohužel nejen, na tím pokaženém pobytu, ale pár dalších měsíců.

3/ LÉKY ..... někteří klienti dokonce po pár masážích snížili počet léků, někteří zcela vyřadili.

4/ MNOZÍ KLIENTI .....  se zase mohou opět svobodně pohybovat, další se vrátili ke cvičení, případně ukončili mnoha týdenní neschopenku.  

...A JSOU Z TOHO VENKU - ZPÁTKY VE HŘE...

 

...Za 30let praxe nepřestávám být překvapen jakým mnohdy kuriózním způsobem přistupuje,!!    ke svým pacientům naše zdravotnictví, které si pravidelně platíme.

... Často je zcela opomíjeno spojení mezi vnitřními orgány, reflexními zónami a obratli, což způsobuje mnoho problémů a poukazuje na vzájemné propojení mezi. Tato znalost vzájemnosti umožňuje pochopit mapu zad a oblasti břicha pro odstranění existující lokálních blokád.

... Bohužel doba postcovidová sebou přináší velmi výrazné psychické zátěže, jako by nestačily ty, co tu byly doposud.  

... Úzkosti nejistoty fóbie stresy strachy jsou toho následkem a působí psychosomatický projevující se jako nejrůznějším mnohdy rafinované A zvláštní blokády svalů kloubu energie a také mysli.

... Myslím si, že účelový tlak společností západního světa, postupně ztrácejícího svou identitu, se projevuje ztrátou Identity osobní. 

 

... Rozkladem tradičních rolí, jako je rodič, partner, babička, dědeček, se ztrácí a mizí zaběhané programy vytvářející základní pilíř Identity jistoty. Když přidáme ještě velkou pracovní zatíženost a tlak komerčního světa, často lidé přestávají být v kontaktu sami se svým nitrem a upadají do psychóz, úzkostí, depresí, ztráty Identity. Což sebou nese neblahé účinky celkového zdravotního stavu společnosti i každého jedince.

 

PODOBNÉ TEXTY - ARCHIV :
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-35-doba-jedova-aneb-prijdte-se-nechat-vypnout/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-29-ohen-neni-bez-dymu-ani-duse-bez-splinu/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-21-jak-zit-a-prezit-davani-a-prijimani-nadech-a-vydech-zakon-zachovani-energie/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-19-akutni-i-chronicke-stavy-ano-umim/
https://www.roman-srnec.cz/news/harmonizacni-masaz-2v1-v-alfe-protistresova/
https://www.roman-srnec.cz/news/pscht-masaz-psychorelaxacni/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-terapeuta-c-5-kazdy-z-nas-potrebuje-den-jedna-cisteni-mysli/