JEN PÁR SLOV 11.6.2013

JEN PÁR SLOV.....

Ovšem pozor s tempem změn... Celoživotní studium duchovních nauk mi ukázalo, že je dobré zvolit správné tempo a pravidla, jak říkám:
POMALOST JE RYCHLOSTÍ při těchto změnách - NEUDĚLAJÍ SE ZÁVAŽNÉ CHYBY.

POZOR NA EGO...!!! Zničte jej okamžitě a zabije vás to. Ego je hnací motor a idetita(dočasná-hrubá)...a postupným kultivováním a přetvářením, jej lze rozpouštět a měnit OD EGOIZMU K PRAVÉMU NESOBECKÉMU VĚDOMÉMU JÁ. Mám s tím osobní zkušenost ze dvou velkých spirituelních krizí. Rozpustíte ego v pár dnech, nepřipraveni, pod tíhou krize a rázem NEVÍTE ČÍ JSTE. A to jsem už nějakou x-letou duchovní praxi měl. Doost mě to překvapilo,ale i naučilo a přineslo uvědomění (podstaty a závažnosti této transformační fáze, období,situace). No zřejmě nebudeme nikdy dost připraveni, ale o to více posílenými klidnými,vědomými pozorovateli s odpovídajícím nadhledem nad bouří ve sklenici vody, která se vždy zdá být jak uragán)).

STROM S KORUNOU V NEBI MÁ HLUBOKÉ KOŘENY....je krásné létat s hlavou v oblacích, prostoupeni duchovní změnou či exstází. Pokud zapomenete na kořeny, strom to neustojí a vyvrátí se. To sice člověka uzemní, ale je to už s vzniklým problémem navíc. Ideální stav myslet(realizovat) na kořeny a uzemění umožňuje mít hlavu v oblacích a "SOSAT BOŽSKÝ NEKTART" a neuletět jak papírový drak ...)))

Dnes je téměř hitem nést statut duchovního člověka, ale znám z příkladů lidí, kterým jsem ve své profesi pomáhal to ustát, i odvrácenou stranu mince. Nedodrželi, neznali, nepochopili základní pravidla....přečetli pár knih, zkusili pár kurzů a náhle...... superpozitivita za každou cenu, hlava v oblacích, pálení mostů, nadměrná vnímavost, až přecitlivělost - s nechopností vjemy zpracovat a ztrávit, pocity viny....atd.

V 80-tých letech jsme se POSTUPNĚ učili nadšeni každotýdenním Jógovým cvičením ( vybavení tehdy jedinou knihou) nejprve vnímat fyzické tělo a svaly - dech - mysl - energii. V 90-tých letech přišlo Reiki, Či-kung, Tai-či a s tím nadšení, ale i první "kouzelníci,šarlatáni". A dnes rázem zástupy jasnovidců, vykladačů, napojených na vše možné (bez pokory), vše se zaručenýma informacema SHORA - no měli by jste argument oponovat těmto vyvoleným? Jenže STROM POZNÁTE PO OVOCI a já dodávám....ZAHRÁDNÍKA PODLE JEHO ZAHRÁDKY.

Je velmi užitečné a žádoucí jít po duchovní cestě:

 
1, cestou změn, vědomím pravidel, zisků i nástrah.
2, s vědomím sebe-reflexe: co zaseji to sklidím, s vyčištěným vnitřním zrcadlem, s ochotou se do něj denně dívat.
3, s otevřeným srdcem, naplněným citem a čistou veselou myslí.


11.6.2013