Intuice - dcera

INTUICE - DCERA

Intuice je mnohdy jediná možnost, jak najít jediné správné řešení v situacích, kde nedisponujeme dostatekem potřebných směrodatných informací. Vnitřní pocit, který nám napoví a určí náš směr přichází odnikud, jak blesk z čistého nebe. Za to intenzivně s jistou naléhavostí, přesto mnohdy nereagujeme. Problémem zůstává, jak rozlišit, že se jedná o intuici a ne jen pocit rozumovou logikou stvořený. Jak zaznělo v jednom filmu, problém je volba. Vždy, když se zadaří a přijde pozitivní výsledek, co by potvrzení, podpoří to ještě více naši víru v tento směr řešení.
  Bohužel intuice přichází lehce a po špičkách, aby zkoušela naši důvěru, cit a odhodlání, jestli si zasloužíme a jsme hodni tento dar(informaci) a jeho možnosti používat. Proto, ne vždy intuici jako pomocníka využijeme. Ty postupné úspěchy nás učí a motivují k novému přístupu. 
  Proč píši tak obsažný důvod je moje fascinace příhodou, která vstoupila do mého žití a příjemně překvapila. Dcera, tehdy 8mi letá, se toho dne měla vrátit z kroužku a měla zpoždění pár minut, což u školáčků není zas, až tak hrůza. Venku už byla tma a mrzlo. Pocit, který náhle přišel mě přesvědčil, že něco neklape a taky to tak bylo. Mohla sice zvolit jen dvě trasy návratu domů, ale pár odboček mohlo způsobit, aby jsme se minuli. Přes ubezpečení manželky, že tu bude co nevidět, intuice mluvila o opaku. Auto bylo čerstvě zaparkováno, ale i tak jsem vyrazil naproti a počkal na místě, které bylo nejpříhodnější a vnímal běžící minuty a svitem pouličních lamp ozářené kolem jdoucí postavy. Zpočátku žádný úspěch a tak bylo nutno změnit stanoviště o 300metrů. Pokračoval jsem dál, blíž k místu dalšího možného setkání. Ano dorazil jsem do správného bodu vnímal cit neomylně.
  Chvíli se nic nedělo a náhle se dcera objevila, ťukajíc na okno minutu po té, co jsem podruhé zaparkoval. A světe div se, ubrečená tvářička prozradila skutečný problém. Tedy z její strany. Mýma očima dospělého běžná věc. Ztráta mikiny není skutečně nic hrozného, ale když venku mrzne, to se po nějaké době projeví. Takže kus oblečení, které nějaký chytrák asi schoval a my ho museli dodatečně najít, byl příčinou zpoždění. A taky mého poučení naslouchat vnitřnímu hlasu. Tedy, když se přihlásí o slovo.
  "Drama" všedního dne ukončila návštěva školy, kde kroužky probíhají. Tam nás paní učitelka ujistila, že daný svršek nikde není. V klidu jsem jim řekl, ať hledají a rozhodně jsem vyladal přesvědčivě. Neustoupili jsme a najednou přítomní žáčci prokázali šikovnost, pomohli a mikinu našli na zemi na opačné straně, kde dcera před časem seděla. A tak i tady intuice a přesvědčení vykonaly svou práci a přinesli výhru.


Napsáno 30.12.2013
Text Roman Srnec

 

Zápisky maséra č.41 - AGENT OO7 - TAM KDE MNOZÍ KONČÍ - JÁ TEPRVE ZAČÍNÁM

 

...SEZÓNA - Přichází jaro a opět vnímám zvýšený nárůst komplikovaných problémů těla, mysli a taktéž obou dohromady. Ano říká se, že vše je v hlavě.  Velkým vlivem se projevuje vše ničící stres, který působí  psychosomaticky

...ČASTÁ OTÁZKA - jaké rehabilitační masáže  mohou očekávat, vždy zdůrazňuji hodinářskou práci...sval po svalu - propojení s postupy CNT masáže.masaze/

...jako agent 007 hledám lokálně epicentrum problému a tam začínám "chirurgii bez skalpelu" = čím více citu a intuice = tím větší úspěch.

1/ ZAJÍMAVÉ PŘÍPADY : .... napíchnutý sval při odběru krve způsoboval bolestivé stavy - je zapotřebí velkého citu...pro uvolnění takového druhu blokády.

2/ SEDACÍ NERV : ..... pooperační návštěva lázní z neidentifikovaným skřípnutým sedacím nervem, lékařem indikovaný jako banální bolest zad, přetrvala bohužel nejen, na tím pokaženém pobytu, ale pár dalších měsíců.

3/ LÉKY ..... někteří klienti dokonce po pár masážích snížili počet léků, někteří zcela vyřadili.

4/ MNOZÍ KLIENTI .....  se zase mohou opět svobodně pohybovat, další se vrátili ke cvičení, případně ukončili mnoha týdenní neschopenku.  

...A JSOU Z TOHO VENKU - ZPÁTKY VE HŘE...

 

...Za 30let praxe nepřestávám být překvapen jakým mnohdy kuriózním způsobem přistupuje,!!    ke svým pacientům naše zdravotnictví, které si pravidelně platíme.

... Často je zcela opomíjeno spojení mezi vnitřními orgány, reflexními zónami a obratli, což způsobuje mnoho problémů a poukazuje na vzájemné propojení mezi. Tato znalost vzájemnosti umožňuje pochopit mapu zad a oblasti břicha pro odstranění existující lokálních blokád.

... Bohužel doba postcovidová sebou přináší velmi výrazné psychické zátěže, jako by nestačily ty, co tu byly doposud.  

... Úzkosti nejistoty fóbie stresy strachy jsou toho následkem a působí psychosomatický projevující se jako nejrůznějším mnohdy rafinované A zvláštní blokády svalů kloubu energie a také mysli.

... Myslím si, že účelový tlak společností západního světa, postupně ztrácejícího svou identitu, se projevuje ztrátou Identity osobní. 

 

... Rozkladem tradičních rolí, jako je rodič, partner, babička, dědeček, se ztrácí a mizí zaběhané programy vytvářející základní pilíř Identity jistoty. Když přidáme ještě velkou pracovní zatíženost a tlak komerčního světa, často lidé přestávají být v kontaktu sami se svým nitrem a upadají do psychóz, úzkostí, depresí, ztráty Identity. Což sebou nese neblahé účinky celkového zdravotního stavu společnosti i každého jedince.

 

PODOBNÉ TEXTY - ARCHIV :
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-35-doba-jedova-aneb-prijdte-se-nechat-vypnout/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-29-ohen-neni-bez-dymu-ani-duse-bez-splinu/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-21-jak-zit-a-prezit-davani-a-prijimani-nadech-a-vydech-zakon-zachovani-energie/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-masera-c-19-akutni-i-chronicke-stavy-ano-umim/
https://www.roman-srnec.cz/news/harmonizacni-masaz-2v1-v-alfe-protistresova/
https://www.roman-srnec.cz/news/pscht-masaz-psychorelaxacni/
https://www.roman-srnec.cz/news/zapisky-terapeuta-c-5-kazdy-z-nas-potrebuje-den-jedna-cisteni-mysli/